Kā izvēlēties piemērotu kamīnu savam mājoklim | Tulikivi.lv

Siltumam un elegancei – kā izvēlēties Jūsu vēlmēm atbilstošu kamīnu?

Kamīns ir lielisks papildinājums ikvienam mājoklim. Tas ne tikai kalpo kā siltuma avots, bet arī kā interjera objekts, kas piesaista uzmanību, vienlaikus paaugstinot kopējo īpašuma vērtību. Liela daļa māju un arī dzīvokļu saimnieku gribētu mājoklī šādu objektu, tādēļ šajā rakstā aplūkosim, kā izvēlēties piemērotu kamīnu mājai vai dzīvoklim.

Noskaidrojiet, kā izmantosiet kamīnu

Iespējams, Jums jau ir sava vīzija par to, kā Jūs lietotu kamīnu, ja tāds tiktu ierīkots. Izvērtējiet savu plānu. Vai, Jūsuprāt, šis varētu būt centrālais objekts, pie kura pavadīt laiku, pulcēties ar ģimeni un draugiem? Varbūt tā būtu romantiska “ligzdiņa” Jūsu mājoklī? Iespējams, šī būtu īstā vieta, pie kuras novietot dīvānu, lai tajā varētu saritināties aukstos rudens un ziemas vakaros un baudīt patīkamu siltumu. Protams, ir vērts arī apsvērt to, vai kamīns Jums vajadzīgs tikai kā dekoratīvs interjera elements.

Izvēlieties tā atrašanās vietu

Domājot par to, kā izmantot kamīnu, Jūs noteikti nonāksiet pie jautājuma, kur labāk šo objektu novietot. Izplatītākās pozīcijas ir dzīvojamā istaba vai lielākā telpa mājoklī, kur visbiežāk uzturas mājokļa iemītnieki. Protams, mēdz būt arī izņēmuma gadījumi, kad cilvēki izvēlas ierīkot kamīnu virtuvē vai pat guļamistabā.

Jūsu izvēlētā atrašanās vieta noteiks arī to, kādu kurināmā veidu izmantot kamīnā. Ja jūs apsverat domu par malkas kamīnkrāsns iegādi, tam nevajadzētu atrasties tālāk kā 1 metru no skursteņa. Un, protams, jāpadomā arī par atbilstoša skursteņa izbūvēšanu un skursteņa pieslēguma izveidošanu,  ja tāda Jūsu mājoklī nav.

Šobrīd iespējams izvēlēties arī mūsdienīgus kamīnu modeļus, kas darbojas ar gāzi vai elektrību. Tos iespējams novietot dažādās vietās – pie sienas vai pat telpas centrā.

Izvēlieties malkas, gāzes vai elektrisko kamīnu

Katram no kurināmā veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Tie, kuri dod priekšroku dabiskām lietām, noteikti novērtēs malkas kamīnus, kuri ir skaisti, eleganti un rada mājoklī ļoti omulīgu atmosfēru. Daudz cilvēku izbauda atrašanos šāda kamīna tuvumā, jo var vērot dzīvu uguni un klausīties patīkamajā malkas sprakšķēšanā. Taču, kā jau minējām iepriekš, šajā gadījumā jārēķinās ar to, ka kamīns obligāti būs jāpieslēdz skurstenim, kā arī regulāri būs jātīra pelni, kas uzkrāsies kamīnā pēc malkas sadegšanas.

Gāzes kamīni nesniedz iespēju baudīt degošas malkas radīto skaņu vai neatkārtojamo aromātu. Taču tie ir vieglāk lietojami. Pēc izmantošanas nav nepieciešama tīrīšana, kā arī liesmas iespējams nodzēst ar vienkārša slēdža palīdzību. Ventilācija šādam kamīnam notiek caur PVC cauruli, ko iebūvē sienā. Tāpat, izmantojot termostatu, var kontrolēt karstuma līmeni.

Elektriskie modeļi vismazāk līdzinās īstiem kamīniem, kā arī tie spēj nodrošināt salīdzinoši zemāko siltuma līmeni. Taču, par spīti iepriekš minētajam, tie arī ir daudzpusīgākie. Elektrisko kamīnu modeļiem nav nepieciešama ventilācija, tādēļ tos var novietot jebkur – arī telpas centrā. To modernais dizains īpaši labi iekļausies mūsdienīgos mājokļos.

Izvērtējiet sava mājokļa stilu

Pirms izvēlaties kamīnu, Jums ir jāsaprot, kādā mājoklī dzīvojat, un kamīns jāpiemeklē atbilstoši tam. Par laimi, mūsdienās iespējams iegādāties daudzveidīgus modeļus, sākot no klasiskiem un senatnīgiem, beidzot ar ļoti moderniem un ekstravagantiem kamīniem. Klasiska stila kamīni parasti veidoti ar akmens vai mūrēto apdari. Savukārt modernākie modeļi izceļas ar tīrām līnijām un minimālisma stilā veidotu konstrukciju, kas izstrādāta no mūsdienīgiem materiāliem. Bieži vien tieši paša kamīna krāsns ir veidota kā centrālais objekts, kas piesaista uzmanību.

Starp abiem iepriekš minētajiem stiliem, atrodami arī vairāki citi dizaini, kas atšķiras pēc krāsas, materiāla un citiem faktoriem. Neatkarīgi no tā, kuram stilam Jūs dotu priekšroku, vienmēr vadieties pēc sava mājokļa interjera dizaina, jo tādā veidā nepieļausiet kļūdu.

Lielums

Tāpat kā stils, svarīgs ir arī kamīna izmērs, kas vienmēr jāņem vērā, neatkarīgi no tā, cik liela ir telpa, kurā to ierīkosiet. Ja kamīns būs pārāk mazs, tas izskatīsies neatbilstoši, savukārt pārāk liela izmēra objekts radīs ļoti augstu temperatūru telpā. Vienmēr ir svarīgi mēģināt atrast zelta vidusceļu, ņemot vērā arī to, kurā telpas punktā kamīns atradīsies.

Materiāls

Kā jau iepriekš minējām, nereti kamīna materiālu izvēlas, saistot to ar vēlamo stilu, taču, protams, katrs gadījums ir individuāls. Marmors ir salīdzinoši izplatīts klasiskā stila kamīnu materiāls, kas pieejams dažādos dizainos, sākot ar maigām un neuzkrītošām līnijām, beidzot ar antīkā stila iedvesmotiem greznojumiem. Šāda materiāla kamīni iederēsies izsmalcinātos interjeros. Citas plaši izmantotas alternatīvas ir stikls, metāls un keramika. Taču īpaši mūsdienīga un arī efektīva izvēle ir kamīni ar ziepjakmens apdari. Tie ne tikai pievilcīgi izskatās, bet arī labi saglabā siltumu.

Atcerieties – kamīns nav tikai interjera elements vai tikai objekts, kuru izmantot, lai apsildītu telpu. Izvēloties pareizo modeli, jāņem vērā abi šie aspekti, un tikai tad Jums izdosies atrast optimālāko variantu.