Kā pareizi kurināt kamīnu? - Tulikivi

Kā pareizi kurināt kamīnu?

Ziemas sezonā daudzos mājokļos arvien biežāk tiek iekurināti kamīni. Tie ne tikai rada siltumu, bet arī kalpo kā pievilcīgs interjera elements, kas piesaista skatienu. “Tulikivi” īpašie ziepjakmens apdares kamīni izceļas ar oriģinālu dizainu un ļoti augstu siltuma vadītspēju un jaudu, salīdzinot ar klasiskajām krāsnīm. Taču, lai tas patiešām efektīvi pildītu savu funkciju, ir jāzina, kā pareizi kurināt kamīnu, izvairoties no dažādiem riskiem. Par to lasiet turpinājumā.

Kas jāņem vērā, pirms sākt lietot kamīnu?

Pēc tam, kad “Tulikivi” kamīns uzstādīts Jūsu mājoklī, ieteicams nogaidīt aptuveni 3 līdz 4 dienas, ļaujot tam žūt.

Pirmajā reizē kurināšana atšķirsies no turpmākā procesa, tādēļ tā jāveic, stingri sekojot ražotāja norādījumiem. Pēc tam, kad norādījumi izpildīti, kamīns būs gatavs izmantošanai.

Vienmēr, kad plānojat iekurināt kamīnu, atcerieties, ka ir jāpārbauda, vai pelnu tvertne ir tukša un režģis – tīrs. Ja režģi nepieciešams tīrīt, kurtuves aizbīdnis jānoregulē uz apkopes funkciju. Tas ļaus vieglāk iebirdināt pelnus apakšā esošajā tvertnē, lai no tiem atbrīvotos. Savukārt, kad kurināsiet krāsni, pelnu tvertne vienmēr jāaizver. Atcerieties, ka pelni var noderēt tālākai izmantošanai, piemēram, dārza mēslošanai vai pasargāšanai no kaitēkļiem.

Kādu malku vislabāk izmantot kamīna kurināšanai?

“Tulikivi” ziepjakmens kamīni ir izturīgi un daudzpusīgi, tādēļ tajos atļauts lietot koksnes briketes un dažāda veida malku, taču jārūpējas, lai mitruma līmenis tajā nebūtu lielāks par 15 līdz 20%. Vislabāk malku dienu pirms kurināšanas ienest iekštelpās. Optimālais pagaļu izmērs ir no 25 līdz 33 cm garumā un 10 cm diametrā. Ja pagale ir apaļa, to nepieciešams sašķelt. Nekādā gadījumā nededziniet kamīnā atkritumus vai citas neatbilstošas lietas un neizmantojiet šķidro kurināmo!

Kā pareizi iekurināt kamīnu?

Aptuveni 5 līdz 10 minūtes, pirms sākat kurināt krāsni, būtu ieteicams noregulēt gaisa padevi tā kurtuvē. To var izdarīt, izmantojot gaisa padeves aizbīdni uz kamīna durvīm un pelnu tvertnes, lai tas būtu atvērts. Atcerieties izslēgt tvaika nosūcēju un pārējās ventilācijas iekārtas. Lai pārbaudītu, cik laba ir dūmvada vilkme, ievietojiet kamīnā saburzītu papīra gabalu un aizdedziniet to. Vertikālas liesmas liecina par to, ka vilkme ir pietiekami spēcīga, un kurināšanu var uzsākt.

Kamīna iekurināšanai Jums būs nepieciešama aptuveni piektā daļa no vienā reizē paredzētās malkas daudzuma. Pagales vajadzēs saskaldīt 1 līdz 2 cm plānās skaidās. Apakšā, uz kamīna kurtuves režģa vispirms lieciet lielākos koksnes gabalus. Virs tiem novietojiet saburzītus papīrus vai bērza tāsi, bet pašā augšā – saskaldīto iekuru. Vispirms jāaizdedzina iekurs. Kad tas izdarīts, jāaizver kamīna durvis.

Ja Jūsu kamīna modelim ir kurtuves aizbīdnis, 5 līdz 10 minūtes pēc iekurināšanas to ieteicams atstāt atvērtu. Taču ilgāk to noteikti nevajadzētu darīt, lai izvairītos no dūmvada uzkaršanas, kas šajā gadījumā notiek ļoti strauji. Tā rezultātā var rasties dūmvada bojājumi vai izcelties ugunsgrēks.

Kā veikt malkas piemešanu kamīnā?

Pārliecinieties, ka iepriekšējais malkas apjoms, kas tika ielikts kamīnā, ir pārveidojies oglēs, un esošās liesmas ir nelielas. Tikai tad var veikt malkas piemešanu. Ņemiet vērā maksimālā malkas apjoma atzīmi kurtuvē un to nepārsniedziet. Atcerieties, ka kurināšanas laikā gan kamīna, gan pelnu tvertnes durvīm ir jābūt ciet.

Kā pārtraukt kurināšanu?

Sagaidiet, kad malka kamīnā ir izkurējusies līdz oglēm, un pēc tam noregulējiet kurtuves aizbīdni un apkopes funkciju, bet gaisa kontroles sviru aizveriet. Lai ogles ātrāk izdegtu, radot siltumu, izmantojiet atbilstošus kamīna piederumus, kas palīdzēs izlīdzināt ogles pa visu režģi. Rušināšana palīdzēs oglēm ātrāk sadegt. Pēc tam, kad viss pilnībā sadedzis, atveriet gaisa kontroles sviru, bet kurtuves aizbīdni aizveriet. Visbeidzot, jāaizver arī dūmvada aizbīdnis.

Atceries, ka lielākais risks, kurinot krāsnis un kamīnus, saistās ar tvana gāzes noplūdi telpā. Šai gāzei nav smaržas, krāsas vai garšas, taču tā ir ļoti bīstama un pat nāvējoša cilvēkam. Tāpat ņemiet vērā, ka kamīna virsma un tā detaļas kurināšanas laikā uzkarst, tāpēc jārūpējas, lai tuvumā nenokļūtu bērni vai mājdzīvnieki. Krāsns virsma ir karsta pat līdz trim stundām pēc tam, kad kamīns izkurējies, tādēļ ievērojiet piesardzību! Kamīna tuvumā nedrīkst novietot viegli uzliesmojošus priekšmetus, kā arī citus objektus, kurus var sabojāt vai kā citādi ietekmēt augsta temperatūra.

“Tulikivi” kamīni veidoti no Somijā atrodamā ziepjakmens, kas apvieno sevī unikālas īpašības. Tās ideāli atbilst visām prasībām, kādas nepieciešamas kamīniem, kā arī spēj daudz ilgāk saglabāt siltumu, salīdzinot ar klasiskajiem kamīniem, kas atdziest ļoti ātri.