Kamīnkrāsns – efektīvs papildu apkures veids Jūsu mājoklim - Tulikivi

Kamīnkrāsns – efektīvs papildu apkures veids Jūsu mājoklim

Daudziem no mums komforts aukstajās gada sezonās saistās ar ietīšanos mīkstā pledā un dzīvās uguns skaistuma baudīšanu, sēžot pie kamīna. Protams, nevar noliegt arī to spēju uzsildīt telpu lielā ātrumā. Tajā pašā laikā atvērtā tipa kamīniem ir savi trūkumi, piemēram, ja kamīns izdziest, arī telpā strauji pazeminās temperatūra, malka degšanas laikā spēcīgi dzirksteļo un to lietderības koeficientu iespējams raksturot ar vidēji 20%.

Lai palielinātu siltuma atdevi, cilvēki meklē dažādus risinājumus. Viens no tiem ir slēgtās kurtuves veidošana, taču jāņem vērā, ka kamīns nespēs nodrošināt tādu efektivitāti kā parasta siltumu akumulējoša krāsns. Tajā pašā laikā siltuma avots kalpos arī kā dizaina objekts. Nepieciešamības gadījumā kamīnam var pievienot arī siltuma savācēju un siltumvadus, kas palīdz apkurināt vairākas telpas mājoklī, nevis vienu, kā tas parasti ir, izmantojot kamīnu.

Kamīns, kas vienlaikus var būt gan skaists interjera papildinājums, gan arī centrālapkures galvenais objekts, mūsdienu mājokļos parādās arvien biežāk. Kurtuvi vai mūsdienīgu kamīnkrāsni tad attiecīgi pievieno ūdens boileram, nodrošinot karstā ūdens padevi lietošanai un radiatoru sildīšanai. Tas nozīmē, ka kamīns var kalpot arī kā vērtīga investīcija, kas laika gaitā sevi atpelna.

Kamīnkrāsns unikālās īpašības

Mūsdienās šo vārdu salikumu dzird arvien biežāk, taču ne visi zina, kā tās darbojas. Tie būtībā ir hibrīdi, kuros apvienotas kamīnam raksturīgs liektās stikla durtiņas, kas ļauj lūkoties uz dzīvo uguni, tajā pašā laikā ietverot arī augstas siltuma akumulācijas spējas, kas raksturīgas krāsnīm. Kamīnkrāsns durvis parasti veidotas no īpaši izturīga un ugunsdroša stikla, kā arī lietā metāla.

To, cik efektīvi funkcionē krāsns, ietekmē tās uzbūves detaļas un katra ražotāja īpašā pieeja ražošanā.

Klasiskās ir kurtuves, kurās par augstu sadegšanas efektivitāti un viegli apkopi rūpējas horizontālās pelnu restītes. Savukārt Somijas uzņēmums “Tulikivi” patentējis īpašu virpuļveida kurtuvi, kas nodrošina ļoti tīru malkas sadegšanu un augstu lietderības koeficientu.

Unikālās “Tulikivi” kamīnkrāsnis izceļas ar materiālu, no kāda tās ražotas. Somijas ziemeļos tiek iegūts ziepjakmens, kuru jau tālā pagātnē cilvēki izmantojuši, apzinoties tā siltuma uzkrāšanas un saglabāšanas spējas. Magnezīts, kas veido ziepjakmeni, ļoti ātri uzņem siltumu savukārt talks veido šī akmens blīvo tekstūru, kā rezultātā 1 m3 šī materiāla sver apmēram 3 tonnas.

Tulikivi kamīnkrāsnis – laba izvēle ikvienā mājoklī

Somijā ražotajās “Tulikivi” iespējams dedzināt pie mums plaši izmantoto malku, skaidu briketes, kā arī granulas, tādēļ katrs var izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko modeli. Par spīti tam, ka koksne joprojām tiek uzskatīta par lētāko kurināmo, “Tulikivi” nepārstāj meklēt jaunus risinājumus, kas palīdz šo materiālu izmantot vēl efektīvāk un samazināt tā patēriņu. Pateicoties dažādām inovatīvajām tehnoloģijām ražošanā, modernākie modeļi var lepoties pat ar 90% lietderības koeficientu, par ko rūpējas īpašas gāzu cirkulācijas un gaisa padeves sistēmas.

“Tulikivi” speciālisti noskaidrojuši, ka, lai pilnībā izkurinātu krāsni, kas sver vienu tonnu, vajadzīgi tikai astoņi kilogrami sausas malkas, kas, protams, ir ļoti neliels daudzums. Tas nozīmē, ka 80 līdz 100 kvadrātmetru lielu mājokli varēsit ērti apkurināt ar 4 līdz 5 kubikmetriem malkas. No finansiālā aspekta raugoties, tie varētu būt vidēji 110 eiro par vienu sezonu.

Pateicoties jaunāko tehnoloģiju izmantošanai apkures sistēmu ražošanā, “Tulikivi” spēj nodrošināt to, ka kamīnkrāsns izmantošana sargā apkārtējo vidi. Kurtuves iekšpusē veidots keramiskais oderējums, tādēļ, lai kurināmais degtu vienmērīgi, gaisu pievada nevis no apakšas, bet gan tieši liesmās un sadegšanas kamerā, kas atrodas augšējā daļā. Šāda uzbūve un darbības princips rūpējas par papildu dūmgāzu sadegšanu un kopējā degšanas procesa tīrību un drošību.

Krāsnis ražotas, ievērojot augstākos Eiropas Savienības drošības standartus, kā arī ņemti vērā dūmgāzu un cieto daļiņu izmešu normu standarti.

Kā jau apspriedām iepriekš, kamīnam ir grūti sacensties ar krāsns nodrošināto efektivitāti, taču kamīnkrāsns kā efektīvs papildus apkures veids tiek izmantots arvien vairāk mājokļos. Tāpat tās tiek pievienotas arī ēkas centrālajai apkures sistēmai, kā rezultātā tiek apvienoti vairāki apkures veidi, ar kuriem apsildīt telpas un iegūt karstu ūdeni.

Kamīnkrāsns kā papildapkures veids

Tas, ka malkas kamīnu pieslēdz pie centrālapkures sistēmas, nav nekas jauns. Šeit jāpiemin, ka šāda pieeja ir ļoti noderīga gadījumos, kad, piemēram, kas atgadās ar pamata apkures sistēmu, jo tad iespējams izmantot kamīnkrāsni, nodrošinot siltumu mājoklī jebkurā situācijā. Kamīnkrāsnis ir ļoti labs papildapkures veids, kuru var pievienot pamata apkurei, tai skaitā, siltumsūkņiem un pat saules gaismas kolektoriem.